Malometrážní interiéry začínají být s rostoucí cenu bytů a nájmu velmi aktuální téma. Proto vám přinášíme realizaci, kde jeden interiér funguje jako celý byt a to má pouze 16 m2.

Jedná se o pánský byt v moderním, lehce industriálním a částečně i námořnickém stylu, který slouží celoročně. V takovém prostoru je třeba na velké plochy volit světlé barvy, aby působil interiér vzdušně a nikoli stísněně. Gró tvoří kuchyňská linka, která má dvířka v bílé barvě. Za pracovní deskou dominuje měděný kovolaminát, který dodává prostoru styl. S ním pak ladí i dřez. Pracovní deska je vyrobena z kompaktu – tento materiál umožnuje spodní montáž dřezu, která je pro mini kuchyně ideální volbou, protože šetří každý centimetr. Hrany dvířek jsou v kontrastní barvě – tedy v měděné a ladí s obkladem za pracovní deskou a dřezem. Z odolné kompaktní desky je vyroben také kulatý jídelní stůl, který s průměrem 70 cm plně dostačuje.

Nábytek do malého bytu

Ve výklenku se nachází šatní skříň, kde uživatel najde police, šatní tyč i praktické výsuvy. V malé koupelně je vše potřebné. Dostatečně velký sprchový kout, toaleta a skříňka s umyvadlem. Zde se opět objevuje měděný kovolaminát, tentokrát v jiném dekoru. Stejně jako v kuchyni i v koupelně jsou doplňky a kování voleny v černé barvě, což prostor sjednocuje.

Takto zařídit atypický prostor lze pouze zakázkovou výrobou, která dokáže vyrobit každý kus nábytku přímo pro daný prostor. V malém bytě je třeba využít každý centimetr, pracovat přesně a volit materiály rafinovaně, aby byl byt nejen funkční, ale také estetický. 

Útulný obývák i koupelna v malém bytě

Realizaci nábytku v tomto mini-bytě provedla česká výrobní firma LINEA spol. s r. o. Návrh interiéru pochází od designérky Ivy Bastlové, se kterou firma pravidelně spolupracuje.

Foto: Michal Protivanský