Pryč jsou doby, kdy volit zakázkovou výrobu nábytku pro svůj interiér bylo něco „zvláštního“. Dnes je tento způsob vybavování bytů a domů zcela běžný. S tím ale nastává otázka, jakého dodavatele – výrobce nábytku zvolit a podle čeho vybírat.

Určitě je třeba zvážit velikost výrobních kapacit, počet zaměstnanců a dobu působnosti na trhu. To vám jako první napoví, kde to bude na 100%.
Velmi důležité jsou totiž zkušenosti, praxe a řada referencí. Nejen pro vestavný nábytek je nezbytná přesnost – tedy před výrobou by mělo proběhnout přesné zaměření.

Zaměření nábytku

Ke smlouvě o díle by měl výrobce dodat výkresovou dokumentaci, která bývá nejčastěji její přílohou. Zde by měli být i přesně vyspecifikované materiály a kování.

Nábytkové kování

Podle toho, jaký typ nábytku potřebujete vyrobit, hraje roli rozsah používaných materiálů. Zda ve výrobě umí zpracovat pouze lamino desky, nebo umí pracovat i s masivem, zda mají lakovnu, dýhárnu, lis a také CNC stroje. Moderní strojové vybavení, jeho dobrý stav a seřízení patří mezi jedno z klíčových kritérií.

Výroba nábytku

Cena nebo rychlost dodávky by neměla být jediným kritériem výběru. Je třeba si uvědomit, že vybavení vlastního domova patří mezi velkou investici, že toto vybavení obklopuje člověka každý den a má na něj velký vliv. Proto je vhodné pečlivě vybrat a třeba si i na dodávku počkat!

Výrobní závod Linea

Český výrobce nábytku LINEA spol. s r. o. splňuje všechny výše zmiňované parametry. Na trhu je od roku 1991 a stále se rozrůstá. Umí zpracovat různé typy materiálů včetně masivu, který si zpracuje již od počátku na své kmenové pásové pile. Dýhování, lakování ani lisování není nic nestandardního.
Domluvte si schůzku a přesvědčte se sami kousek za Prahou ve vsi Trubín.

Více informací najdete na www.linea-nabytek.cz

Foto: Michal Protivanský