kuchyně
koupelny
ložnice
obývací pokoje
vestavěné skříně

Matrace JMP - Linea Trubín

Matrace JMP

Ve spolupráci s firmou JMP nabízíme širokou škálu matrací, roštů a polštářů špičkové kvality, které nabízíme nejen k naší produkci postelí a ložnic. Ukázku produktů je možné vidět v našem bytovém studiu v sídle firmy, kde je možné si některé matrace a polštáře i vyzkoušet.

katalog JMP

Spánek - důležitá součást péče o zdraví

Co je spánek?

spánek Spánek je přirozenou součástí každého čtyřiadvacetihodinového intervalu, kdy se tělo samo ”opravuje”, obnovuje své soustavy, třídí paměť a ukládá energii na další den. Každý z nás stráví v průměru jednu třetinu života ve spánku. Ročně jsou to téměř tři tisíce hodin, které příroda určila na obnovu našich sil. Při dnešním stylu života, kdy roste zatížení organismu během dne, jsme stále více odkázáni na optimální regeneraci během nočních hodin. Bolesti zad jsou nejčastějším ”civilizačním” onemocněním dnešní doby. Jednou z častých příčin je i nevhodné lůžko. A právě zde zdravá postel představuje velkou šanci, protože kvalita lůžka má podstatný vliv na uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů.

Co musí nabídnout zdravá postel?

Zdravé lůžko musí svému uživateli nabídnout především příjemný spánek. Spáč by se neměl budit z důvodu špatné lehací plochy nebo nepříjemného klimatu při spánku. Zdravá postel musí splnit dva základní požadavky:

Anatomicky správná podpěra těla
První podmínkou pro zdravý a příjemný spánek je anatomicky správná podpěra těla. To znamená, že při ležení je páteř ve všech polohách podpírána ve svém přirozeně vyvinutém tvaru.

spánek Špatná podpěra těla na příliš měkkém lůžku. Páteř se při ležení prohýbá do oblouku a nemůže dojít k jejímu správnému uvolnění. Svaly jsou nadměrně napínány a nemůže dojít k jejich regeneraci.


spánek Špatná podpěra těla na příliš tvrdém lůžku. Páteř je v nepřirozené křivce. Ramenní a kyčelní klouby jsou nesprávně podepřeny. Meziobratlové ploténky jsou stlačovány a nemají dostatečný prostor k regeneraci.


spánek Správná podpěra na zdravém lůžku. Páteř je při ležení na boku ve tvaru přímky. Pánev je symetricky vyrovnána. Jen tak je možná optimální regenerace páteře, pohybového ústrojí i vnitřních orgánů.


Spáč se pohne v průměru 80krát za noc. Zdravá postel nesmí bránit v pohybu, ale naopak by měla působit na uvolnění struktury kostí a páteře tak, aby tělo mohlo snadněji zaujmout svoji ideální polohu. Také ploténky musí dostat svůj požadovaný prostor pro ”roztažení”, který potřebují k příjmu živin. Zdravá postel nemůže být univerzální a stejná pro všechny, ale musí být individuálně přizpůsobena váze a výšce budoucího spáče s přihlédnutím k jeho zdravotnímu stavu a zvyklostem spaní.

LINEA spol. s r. o.
Trubín 82, 267 01 Králův Dvůr
e-mail: info@linea-nabytek.cz, studio@linea-nabytek.cz
tel: 311 636 461, fax: 311 636 596, 311 637 588(kuchyňské studio), 721 884 004 (pila)